Tavşanlıdan Güneydoğuya 8 bin paket leblebi gönderildi

16:27:00 | 0 yorum

Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfının fikir öncülüğünde Tavşanlı ilçesinden Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görevli asker ve polisler için hazırlanan leblebiler, selam ve dualar Vali Şerif Yılmaz'ın katılımıyla Hakkari’ye gönderildi.
Kütahya Valiliği önünde gerçekleştirilen uğurlamaya Vali Şerif Yılmaz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Belediye Başkanı Mustafa Güler, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Himmet Özer, Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı Başkanı Arif Kulluk katıldı.
 4 bin paket leblebinin Hakkari’ye, 4 bin paketin de Şırnak’a gönderileceğini, Kütahyalının terörle mücadelede güvenlik güçlerinin her zaman destekçisi olduğunu ve bu şekilde vefa örneği sergilediğini ifade eden Vali Yılmaz, “Bugün 21 Mart Nevruz, yine şehitlerimiz var. Nusaybin'de şehit olan güvenlik görevlilerimiz var. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğü için canını feda eden tüm şehitlerimize halkımızın minneti var, gazilerimize de aynı şekilde minnetimiz var.  Bu duyguyu hisseden Kütahyalı hemşehrilerimiz, özellikle Tavşanlılı leblebi imalatçılarımız, odamız, Belediyemiz, Kaymakamlığımız önderliğinde başlatılan bir çalışma neticesinde, Tavşanlı halkı adına 200 gramlık 4 bin adet paket hazırlandı. 
Bu paketler bugün itibariyle Hakkari'ye gönderilecek. Hakkari Valiliğimizin koordinesinde oradaki güvenlik görevlilerimize dağıtılacak. Biz sadece manevi olarak yanlarında olduğumuzu göstermek için bunları gönderiyoruz. 
Yine aynı şekilde 4 bin paketi de Şırnak iline göndereceğiz. Buradaki amacımız tüm Kütahyalıların, Kütahya'da yaşayan herkesin aynı duygu ve düşünceyi paylaştığını, yaşadığını göstermektir. Emek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Bu vefa örneğidir, bu duyguları orada çalışan arkadaşlarımızla beraber yaşamanın nişanesidir. O nedenle mütevazı da olsa Kütahyalı olarak ülkemizin birlik ve beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü sağlama yönündeki iradeyi gösteren tüm Kütahyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler iseyaptığı açıklamadaTavşanlı Kaymakamı Sn.Numan Hatipoğlu liderliğinde Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayırlı Hizmetler Vakfı ve Leblebiciler odası ile ortaklaşa Şırnak ve Hakkari de görevli güvenlik personelimize 8000 adet leblebi vb paketinin ilk partisini yola çıkardık.Tavşanlı halkı adına selamlarımızı ve başarı mektuplarını da beraber gönderdik. Allah yar ve yardımcıları olsun. dedi
“Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için gösterdiğiniz büyük fedakarlığınızda bizler de dualarımızla sizlerleyiz” notu yazılı içerisinde leblebi çeşitlerinin bulunduğu paketler Hakkari Valiliği tarafından güvenlik güçlerine ikram edilecek.


Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum