Yeni Otogar Hizmete Girdi

11:34:00 | 0 yorum

Tavşanlı’da 2013 yılında Çukurköy Mahallesi’nde yapımına başlanan yeni otogar binası tamamlanarak bugün itibariyle hizmete girdi. Toplam 16 bin 602 metrekarelik alanı kapsayan yeni otogar 2 bin 918 metrekarelik kapalı alandan oluşuyor.
Asfalt, çevre düzenleme ve giriş noktaları da dahil olmak üzere toplam 2,5 milyon TL’ye mal olan yeni otogar binası ile Tavşanlı’nın bir sorunu daha çözüme kavuşturuldu.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, faaliyete girdiği gün Otogar’a giderek durum değerlendirmesi yaptı. Ayrıca ulaşım firmalarıyla da gün boyu toplantılar düzenleyen Başkan Güler, vatandaşların yeni otogara ulaşabilmeleri hususunda istişare sonucu bazı kararlar aldı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler yaptığı açıklamada, “Nihayet Pazartesi itibariyle yeni terminal binamızı vatandaşımızın hizmetine sunduk. Yıllardır çevre yolunun kenarında günümüz şartlarına cevap veremeyen durumdaki eski otogardan hizmet alan halkımız, artık daha modern bir ortamda ulaşım hizmetlerinden yararlanmış olacak” dedi.
Vatandaşların şehir içinden yeni otogar binasına ulaşımında kolaylık sağlamak için gün boyu toplantılar gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Şehir içi dolmuşlar, tüm mahallerimizden sabah saat 7.00 itibariyle otogara yolcu taşıyacak. Ayrıca sabah 6.00 itibariyle de hat 5 dolmuşları eski otogar binasından yeni otogar binasına taşıma hizmeti sunacaklar. Yeni sisteme alışmanın bazı sıkıntılar getirebileceğini biliyoruz. Yaklaşık 10 günlük bir süreç içerisinde sistemin oturacağını düşünüyoruz. Bu nedenle Tavşanlı Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan şimdiden özür diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum