Tavşanlı'ya Kitap ve Oyuncak Kumbarası

23:26:00 | 0 yorum

Tavşanlı belediyesi sosyal belediyecilik adına yeni bir proje başlattı. Milli eğitim Müdürlüğü’nün destek verdiği proje kapsamında Emet Caddesi üzerinde kurulan “kitap ve oyuncak kumbarası” sayesinde vatandaşların kumbaraya attıkları kitap ile oyuncaklar ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. 
Oyuncaklar sevgi çarşısı, kitaplar ise Arslanbey mesleki ve teknik Anadolu lisesi kanalıyla dağıtılacak.
Tavşanlı Belediyesi sosyal belediyecilik adına yeni bir proje başlattı. Şehir merkezine kurulan “Kitap ve Oyuncak Kumbarası Projesi” kapsamında ihtiyaç fazlası oyuncaklar ve raflarda tozlanmış kitaplar yeni sahiplerine ulaştırılacak. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından takip edilecek projede İstiklal Ortaokulu yanına monte edilen kumbarada toplanan oyuncak ve kitaplar Sevgi Çarşısı kanalıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.
Meslek Lisesi öğrencilerinin başlattıkları kampanyaya katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden, bu proje sayesinde okunmuş kitapların başka insanlara faydalı olmasını, evlerde çocukların kullanmadıkları oyuncakları da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırmak istediklerini kaydetti. Ali Özden “Belediye Başkanımız Mustafa Güler’in başlattığı, Milli Eğitim Müdürümüz ile Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin destek verdikleri kampanyanın amacına ulaşacağını düşünüyorum. İstiklal Ortaokulu yanına kurduğumuz Kitap ve Oyuncak Kumbarasına vatandaşlarımız her zaman kitap ile ihtiyaç fazlası oyuncakları bırakabilir. 
Burada toplanan ürünler tasniflendikten sonra oyuncaklar Sevgi Çarşısı kanalıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına, kitaplar ise Arslanbey Mesleki ve Teknik Lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından okumak isteyen gençlerimize ve vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Şimdiden kampanyamıza destek veren halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum