Üst Geçit Projesi Başlıyor

12:03:00 | 0 yorum

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa güler ve ekibinin temmuz ayından bu yana üzerinde çalıştığı Emet ve kuru çay kavşakları araç üst geçit ve yaya alt geçit projesi onaylandı,  ihale sürecine girdi. Başkan güler hayata geçirilecek proje ile bu alanların çehresinin değişeceğini vurguladı.
Tavşanlı’da Emet ve Kuruçay hemzemin geçitlerinde araç üst geçit ve yaya alt geçit projesi tamamlandı ve onaylanarak ihale sürecine girildi.

HEMZEMİN GEÇİTLERDE BEKLEMEK TARİH OLUYOR
Belediye Başkanı Mustafa Güler, öncelikle imar değişikliğine gittiklerini ardından da Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları, TCDD genel ve bölge müdürlüklerinde yapılan yoğun mesailer sonucu projenin onaylandığını ve ihale sürecine geldiğini söyledi.
Başkan Güler, “Hazırladığımız projeler  DDY Genel Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından imzalandı yapım ihalesi süreci çok yakında başlayacak. Projenin tamamlanmasıyla artık her iki geçitte trenin geçmesini beklemeye son dedirtecek araç üst geçitleri ve yaya altgeçitler  yapılmış olacak” ifadelerini kullandı.
PROJELER ONAYLANDI VE İHALE SÜRECİNE GİRİLDİ

Başkan Güler, “Temmuz ayı itibariyle üzerinde çalıştığımız Emet ve Kuruçay demiryolu araç üst geçit ve yaya alt geçit projemize Ulaştırma Bakanlığı’nda son nokta konuldu. 
Her iki projenin de bedelleri ve maliyetleri hazırdı, sadece projelerin onaylanmasını bekliyorduk. Karayolları tarafından da onaylanan projelerimiz TCDD Afyon Bölge Müdürlüğü’ne teslim edildi. 
Kütahya’nın geçmişte iki tane alt geçit projesi kabul görüp ihaleye çıkmıştı. Bizim de iki projemiz onaylandı. En kısa sürede ihaleye çıkacağız. Bunun anlamı da şu; Senelerce her iki geçitte demiryolunun kapanmasıyla birlikte zaman zaman insanlarımız sıkıntılı durumlar yaşadı. Hatta ambulansların bile makas değiştirmelerden dolayı görevini yerine getirmede sıkıntılı dönemler yaşadığına hepimiz şahit olduk. 
Tavşanlı’daki trafik akışının yoğunluğu ile birlikte artık sıkıntımız üst seviyeye çıktı. Bu anlamda da hayal ettiğimiz ve arzuladığımız araç üst geçit ve yaya alt geçitler projesi gerçekleştiğinde demiryollarındaki beklemeler, gerginlikler tarih olacak” dedi.
Başkan Güler, hemzeminlerin bulunduğu alanlarda araç üst geçitlerinin altında yaya alt geçitlerinin de bulunmasının vatandaşları büyük ölçüde rahatlatacağını kaydetti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Projelerin hayata geçirilmesinde öncülük eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım’a, TCDD Afyon Bölge Müdürlüğü, Bursa Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne, Milletvekilimiz Vural Kavuncu’ya,  bürokratlarımıza ve Belediye’deki ekibime şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum