İzinsiz Moloz Dökene 6 Bin 732 TL Ceza

10:19:00 | 0 yorum

TAVŞANLI BELEDİYESİ İZİNSİZ MOLOZ, GÜBRE VE ÇÖP DÖKENLERE TAVİZ VERMEYECEK. YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KAMERA TAKİP SİSTEMİ SAYESİNDE KURALLARA UYMAYANLAR TESPİT EDİLECEK VE KANUN GEREĞİ 6 BİN 732 TL İDARİ PARA CEZASI KESİLECEK. 
Tavşanlı Belediyesi özellikle dere kenarları, ormanlık arazi ve verimli tarım alanlarına kaçak olarak dökülen inşaat atığı, moloz, gübre ve çöpün önüne geçmek için kameralı takip ve tespit sistemi kurdu. Bu alanlara moloz dökenlere ağır para cezası kesilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan idari yaptırım yetkisinin ardından Tavşanlı Belediyesi çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla çeşitli noktalara uyarı levhaları asarak yüksek çözünürlüklü kamera sistemini devreye aldı. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde takip edilen araçların plakaları tespit edilerek Kabahatler Kanuna göre işlem yapılıyor. Çevreyi kirletenlere 6 bin 732 TL para cezası kesiliyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu konuda ilgili kişilerin hassas davranmasını ve çevreyi kirletmemesini isteyerek kanunların ön gördüğü cezai yaptırımların uygulanacağını söyledi. Başkan Mustafa Güler “Tavşanlı’da bazı noktalara inşaat yıkıntısı, moloz ve çöp dökenlere kanunlar çerçevesinde yaptırım uyguluyoruz. Bu moloz yığıntıları yoğun yağışlarda büyük sıkıntıları beraberinde getiriyor. Hiç kimsenin bilinçsizce çöpünü ortalığa atmaya hakkı yoktur. Kurduğumuz kamera sistemi sayesinde uyarılara ve kanunlara uymayanları tespit ederek cezai işlem uygulayacağız. 2015’te bu duyarsızlığın cezası 6 bin 379 TL idi. 2016’da cezalar arttırıldı ve 6 bin 732 TL’ye çıkartıldı. Çevremize duyarlı olalım ve belediyemizin izin verdiği alanlarda bu yığıntıları bertaraf edelim” dedi.

Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum