Başkan Güler İspanya gezisi değerlendirmesi.

01:34:00 | 0 yorum

12-16 Ocak tarihleri arasında teknik incelemelerde bulunmak üzere İspanya’ya giden heyet Tavşanlı’ya döndü.Belediye Meclis üyeleri ile birlikte belediye çalışanlarından oluşan heyetin yapmış olduğu teknik incelemelerin olumlu geçtiğini belirten Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa GÜLER,Kayaboğazı İçme Suyu Arıtma Tesisi için başlanılan rehabilitasyon çalışmaları öncesi dünyanın sayılı içme suyu arıtma tesisini yerinde inceleme fırsatını bulduklarını söyledi.

Başkan GÜLER;”2013 çalışma programı içinde yer alan ve projelerin ön amacı İller Bankası tarafından yapılacak Tavşanlı Belediyesi Kayaboğazı İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin içeriğini daha zenginleştirmek,bilgi ve tecrübe kazanımı için dünyanın sayılı içme suyu arıtma tesisi olan Barcelona Aghbar Tesislerini yerinde incelemek üzere 7.12.2012 tarih ve 11/94-8 sayılı Belediye Meclisinin almış olduğu karar ile Belediye Meclis üyelerimiz ve Belediye çalışanlarımızın da katıldığı heyetle bu incelemeleri gerçekleştirdik.

Ziyaret,yapacağımız yeni tesis açısından son derece yararlı olmuştur.Tesiste var olan çamurlaştırma , havalandırma , karbon filtreleme , ozonlama , tuzlardan arındırma teknolojileri konusunda bilgi toplanmış,su kaçaklarının kontrolü için teknolojik yatırımların neler olduğu bilgisi alınmış,farklı arazi kotlarına su temini konusunda en ucuz uygulama yöntemleri araştırılmıştır.

Ayrıca teknik incelemelerde modern kentleşme konusunda tecrübe için Madrid ve Barcelona kentlerinin altyapı,ulaşım,yapılaşma v.b. yatırımları da görülmüştür.Ziyaretin bilgi beceri ve gelişim açısında yararlı olduğu kanaatindeyim” dedi.

Category:

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

Privacy guaranteed. We'll never share your info.

0 yorum